Skip to content

Aktuāli

Barības maisītāju ražotājs Italmix prezentē jauno ražotni

Italmix_Atklasanas_pasakums

Barības maisītāju ražotājs Italmix prezentē jauno ražotni.

Šī gada Novembrī barības maisītāju-dalītāju ražotājs Italmix pulcēja aptuveni 300 cilvēkus, galvenokārt dīlerus, piegādātājus un grupas darbiniekus, lai kopīgi atzīmētu ražošanas platības palielināšanu.

Italmix_Atklasanas_pasakums

Ražošanas platība palielināta  no 7 tūkstošiem līdz 14 tūkstošiem kvadrātmetru, tādejādi radot vietu jaunām ražošanas iekārtām un testēšanas laukumam, kas garantēs ražoto iekārtu papildus kvalitāti.

“Mēs vēlējāmies, lai šī paplašināšana dotu iespēju ražot ne tikai vairāk, bet galvenokārt labāk. Ja ir vairāk vietas un sakoptākā vidē, mēs noteikti strādājam labāk.” Tā Sergio Lanzanova, Italmix izpilddirektors, rezumē paplašināšanos, kas patiesībā ir ražošanas platības neto dubultošana: no 7 tūkstošiem līdz 14 tūkstošiem kvadrātmetru, nepilnu divu gadu laikā uzbūvējot jaunu noliktavas spārnu. Ghedi (Bs) nomalē, līdzās vēsturiskai Italmix ražotnei.

«Darbi sākās pagājušā gada februārī, skaidro Lanzanova, un, patiesību sakot, tie nav līdz galam pabeigti. Šobrīd vēl trūkst dažas jaunas iekārtas, kuras mēs uzstādīsim tuvāko nedēļu laikā. Mēs vēlējāmies inaugurāciju nedaudz pasteidzināt, lai izmantotu dažu mūsu partneru, piemēram, japāņu, klātbūtni Eiropā, kuri ieradās, lai apmeklētu Agritechnica izstādi.

 Šis nozīmīgais ieguldījums ļaus mums uzstādīt jaunas iekārtas, piemēram, metināšanas robotus un automatizētu noliktavu. Tāpat tiks pabeigta testēšanas zona, kur  pārbaudīs izejošās produkcijas kvalitāti.

italmix_montazas_linija_Horst_serviss

 «Ražošanas sistēma nemainīsies, turpinām strādāt zonās: metināšana, krāsošana, montāža, hidrauliskās un elektriskās detaļas. Taču dažas nozares reorganizēsim. Piemēram, mēs varētu pārvietot metināšanas daļu no montāžas zāles, lai samazinātu putekļus un izgarojumus mašīnas montāžas zonā. Turklāt mums būs lielākas iespējas plānot ražošanu. Mēs varēsim izveidot daudz vairāk pusfabrikātu, ko novietot, gaidot montāžu. Tas ļaus mums sasniegt lielāku produktivitāti, bet arī lielāku specializāciju dažādos modeļos,” skaidro Lanzanova, vedot mūs gida pavadībā pa jauno spārnu.

«Tas ir tā, kā pēdējais puzles gabals, kas ļaus mums piegādāt tirgū arvien efektīvākus un uzticamākus lopbarības maisītājus. Tādi ražošanas sektori kā elektroniskie krāsošana un metināšanas roboti ievērojami uzlabos mūsu ražoto barības dalītāju kvalitāti. Sergio Lanzanova uzsvēra arī dažus no koncerna jaunākajiem jauninājumiem, piemēram, maisītājgliemežu pārnesumkārbas Powershift  elektronisko vadību un jaunajām Ultra līnijas kabīnēm.

Vēl viens interesants Italmix pašgājēju lopbarības mikseru vagonu elements ir mehāniskā transmisija, ar kuru ne katrs šajā sektorā var lepoties. «Mums ir arī hidrostatiskās – precizē uzņēmuma īpašnieks –, taču neapšaubāmi Powershift ātrumkārbai ir priekšrocības jaudas pārvadē, degvielas patēriņa samazināšanā un laika gaitā palielinot mašīnas izturību. ” Pārnesumkārba nesen tika pārveidota, ieviešot elektronisko vadību”. Pēc Lanzanova teiktā, tas nodrošina lielāku darba komfortu un ilgāku barības dalītāja kapošanas laiku.

«Powershift transmisija mums ir kopš 2016. gada, taču līdz ar elektroniskās ātrumkārbas ieviešanu esam krietni uzlabojuši barības maisīšanu un pārslēgšanu starp vienu pārnesumu uz otru, visos apstākļos. Lopbarības sagatavotājam būs vienmērīgāka un tajā pašā laikā ātrāka maisītāj gliemežu griešanās ātruma maiņa.” Jāņem vērā arī tas, ka powershift pārnesumkārba ļauj samazināt degvielas patēriņu līdz pat 30%, salīdzinot ar tādas pašas jaudas pašgājējiem lopbarības maisītāju modeļiem ar hidrostatisko pārnesumkārbu, sniedzot nepārprotamas priekšrocības arī vides aizsardzības jomā”.

Visaptverošs barības dalītāju modeļu klāsts

Kad mēs runājam par preferencēm attiecībā uz lopbarības maisītāju vagoniem, mēs nevaram neatgriezties pie mūžīgajām diskusijām starp horizontālo un vertikālo modeli. «Ražojam gan horizontālos barības maisītāju gan vertikālos. Mums ir pilns sortimenta spektrs, izvēle starp vertikālo un horizontālo ir atkarīga no klienta un dotās teritorijas. Vertikālie lopbarības barības maisītāji tagad neapšaubāmi ir vairākumā, un tie ir vienīgie, ko pārdod noteiktos apgabalos, piemēram, Francijas ziemeļos un Vācijā. Arī Baltijā neapšaubāmi līderi ir Matrix vertikālie barības maisītāji-dalītāji. Tomēr dažos apgabalos, piemēram, Vācijas dienvidos vai Čehijā, horizontālie barības maisītāji-dalītāji joprojām ir ļoti pieprasīti. Daļēji tas ir arī govju novietnes būvniecības tipoloģijas dēļ, no kurām daudzas ir zemas un šauras.  Tāpat izvēle ir atkarīga no izmantoto lopbarības sastāvdaļu veida. Horizontālie barības maisītāji -dalītāji nodrošina izcilu maisījumu pat sarežģītos apstākļos un to priekšrocība ir iespēja mašīnu aprīkot ar aizmugures skābbarības iekraušanas frēzi, taču tiem noteikti ir lielāks nodilums. Runājot par pašgājējiem barības maisītājiem-dalītājiem, sadalījums ir nepārprotami skaidrāks, mēs varam runāt par 95% no vertikālajiem pretstatā 5% horizontālajiem dalītājiem.”

Jauni apvāršņi un izaicinājumi.

Elektronika un automatizācija tagad dominē visās lauksaimniecības nozarēs, neizslēdzot arī lopkopību, kur fermās tiek izmantoti  automatizēti risinājumi. Italmix grupa, protams, veic pētījumus gan par automatizētu barošanu, gan par elektriskajiem maisīšanas vagoniem.

«Mēs noteikti nestāvam malā un neskatāmies. Jau kādu laiku – apstiprina Lanzanova – esam pētījuši elektriskās izredzes, meklējot labāko tehnoloģiju. Mēs vēlamies radīt ne tikai elektrisku maisītāju-dalītāju, bet arī inteliģentu mašīnu, kas spēj reaģēt uz piensaimnieku vajadzībām. Pirmā problēma acīmredzami ir autonomijas problēma. Mūsdienās maisītāja vagons modernā stallī strādā no 6 līdz 8 stundām dienā, tāpēc ir nepieciešams, lai iespējamā elektriskā barības dalītāja akumulatori sasniegtu šo autonomiju, iespējams, arī aprēķinot uzlādes ciklu nelietošanas fāzē.

Notiek pētījumi, un tas nevarētu būt citādi, arī par automatizētiem risinājumiem. «Mums jau ir prototips, pie kura strādājam. Pēdējā laika investīcijas gan infrastruktūrā, gan tādās inovācijās kā kabīne un elektroniskā ātrumkārba mūsu plānus ir nedaudz piebremzējuši, taču pētījumi neapšaubāmi turpināsies.

Jaunais Jumbo Ultra pašgājējs barības maisītājs-dalītājs.

Rover Jumbo Ultra, kas tika izstādīts izstādē Agritechnica izstādē Hannoverē, 26 kubikmetru versijā. Tas ir aprīkots ar jauno elektronisko Powershift pārnesumkārbu, kas ļauj izvairīties no raustīšanās, pārejot no pirmā uz otro pārnesumu. Tāpat  šis risinājums divkāršo apkopes intervālu no 250 līdz 500 stundām, saskaņojot ar dzinēju (6,7 litru 6 cilindru Nef), ja tiek izmantota ilgstoša eļļa.

Runājot par apkopi, mēs nevaram aizmirst par teleskopisko rāmi, kas ļauj maisīšanas tvertni pārvietot atpakaļ, lai apkopes laikā viegli piekļūtu motora un hidrauliskā sūkņa daļām. Visbeidzot, Jumbo Ultra ir jauna kabīne: lielāka, labāk izolēta un ar Can-Bus tehnoloģiju elektronisko komponentu vadībā, kas tagad dominē Italmix modeļos.

 «Ceļš vēl tāls, bet vēlme darīt labi ir liela. Atskatoties pagātnē, esam gandarīti par sasniegtajiem rezultātiem un mudinām atkal strādāt kopā, lai nostiprinātu savu līderību nozarē. Par to man jāpateicas visiem mūsu partneriem, bet galvenokārt mūsu darbiniekiem ” atzīmēja Sergio Lanzanova vakara gaitā, kurā bija šovi, dzīvā mūzika un svinīgas vakariņas. Viss pasākums notika jaunajā Italmix ražošanas zonā.

Paldies nevainojamai organizācijai un izcilai mākslinieku grupai visā vakara garumā.

Italmix ir viens no vadošajiem lopbarības maisītāju-dalītāju ražotājiem Itālijā. Tā ražotne atrodas Itālijas ziemeļos, netālu no Bergamo. Produktu klāstā ietilpst piekabināmi un pašgājēji  barības maisītāji ar tilpumu no 5 līdz 60 m³. Horst Serviss ir Italmix pārstāvis Baltijas valstīs. 

Italmix ražotie barības dalītāji nodrošina augstu kvalitāti par saprātīgu cenu.